Auktoriserad verkstad för Mercedes lastbilar samt Omniplusverkstad för Mercedes och Setras bussar.

Medarbetare

Vi som jobbar på ÖLAB:

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Bengt-Åke Ihren VD

VD & kransäljare
063-14 29 86
benka@olab.se

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Evaleena Sundström

Administration, Telefon och Reception
063-14 29 87
evaleena@olab.se

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Thorsten Lundqvist

Reklamationshandläggare, Administratör
063-14 29 88
thorsten@olab.se

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Benny Lönnback

Reservdelssäljare
063-14 29 93
benny@olab.se

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Magnus Ihren

Kundmottagare Bussverkstaden
063-14 29 91
magnus.ihren@olab.se

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Magnus Lindström

Reservdelschef
063-14 29 83
magnus@olab.se

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Jörn Vejdeland

Kyl & Frystekniker samt servicespecialist
063-14 29 80

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Hans Boberg

Kundmottagare lastbil
063-14 29 85
hans@olab.se

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Anders Westberg

Hydraulik, lvxl & Kranspecialist
063-14 29 80

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Tomas Westerlund

Elektriker, specialist elektronik tunga fordon
063-14 29 80

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Anders Gunnarsson

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Anders Norell

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Johan Beiersen

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Johan Sundström

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Simon Boström

Kundmottagare Lastbil
063-14 29 81
verkstad@olab.se

ÖLAB, Östersunds Lastbilsservice AB

Tommy Söderström